Aktuality
Nejhorší hotely Evropy jsou v Londýně

Nejhorší hotely Evropy jsou v Londýně

14.11.2009

Ubytování v hotelu si většina z nás představuje jako luxusní nebo přinejmenším přepychové: snídaně na pokoj má být samozřejmostí, čisté ručníky a mýdla v koupelně také, k tomu ochotný personál... Ne všechny evropské hotely ale vyhovují byť jen základním očekáváním svých zákazníků. Nejhůře jsou prý na tom hotely v Londýně.

Turisté označili londýnské hotely jednoznačně za nejhorší v celé Evropě. Dosáhly nejnižšího hodnocení, jehož se zúčastnilo 2,7 miliónu on-line hlasujících na serveru Trivago.co.uk. K nim se ještě přidalo londýnské letiště Heathrow, které "zvítězilo" mezi nejhoršími letišti světa. Informoval o tom britský deník The Daily Telegraph.

Naopak nejoblíbenější hotely se podle průzkumu nacházejí v Drážďanech. Vůbec nejoblíbenějším z nich je pak pětihvězdičkový hotel Sitess. Na seznamu oblíbenosti se hned za Drážďanami umístila města Bruggy, Boloňa, Salcburk a Benátky. Z Britského království je pak narozdíl od Londýna oblíbený skotský Edinburgh.

Evropské destinace, které se co do úrovně hotelových služeb zařadily hned za Londýn, jsou Amsterdam a Paříž.

Tiskový mluvčí hodnotící společnosti Trivago Sian Williams k překvapivým výsledkům ankety uvedl: "Vlastně se hlasujícím ani nedivím. Když jsem si porovnal ceny za hotely v různých městech Evropy, byl jsem překvapen. Pětihvězdičkový hotel v Londýně stojí kolem 264 liber. A hotel v Drážďanech, který je na stejné úrovni, stál polovinu - v přepočtu 124 liber."

Sian Williams ještě dodal, že i když ceny za hotelové služby vzrostly, úroveň těchto služeb nikoliv.

Zdroj: Novinky.cz