Aktuality
V New Yorku jsou hitem zájezdy na místa natáčení slavných seriálů

V New Yorku jsou hitem zájezdy na místa natáčení slavných seriálů

10.11.2009

Socha Svobody nebo mrakodrap Empire State Building patří tradičně k hlavním turistickým atrakcím New Yorku. Stále více příznivců si však získávají specializované zájezdy směřující do míst, kde se natáčely populární televizní seriály, napsala agentura Reuters.

Tento typ turistiky nyní v New Yorku zažívá opravdový rozkvět. Více než 15.000 lidí ze 40 zemí si jen od května vybralo výletní trasu po stopách seriálu Sopranovi a nejméně tisíc zájemců týdně vyráží v zájezdových autobusech na obhlídku míst spojených se seriálem Sex ve městě.

I fanoušci dalších seriálů touží vidět, kde se jednotlivé díly natáčely. "Zaměřujeme se na snímky, které se odehrávají v New Yorku," uvedla Meagan Hessová, manažerka společnosti On Location Tours, která má tyto specializované výlety na starosti. "V seriálu Super drbna hraje New York zásadní roli nejen jako prostředí, ale také při dotváření postav," je přesvědčena Hessová.

Osmdesát procent scén tohoto seriálu, jehož náplní jsou příběhy mladých a bohatých teenagerů žijících v jedné z nejbohatších čtvrtí New Yorku, bylo natočeno přímo na ulicích velkoměsta.

Turistické zájezdy po stopách tohoto seriálu byly zahájeny v květnu, a to dvakrát týdně - v pátek a v sobotu odpoledne. Vyjížďka v ceně 40 dolarů (necelých 700 korun) za osobu trvá tři hodiny. Tyto zájezdy jsou prý vždy vyprodané. V autobusech společnost promítá na obrazovce klipy s ukázkami jednotlivých pasáží seriálu.

Přibližně 70 procent návštěvníků tvoří zahraniční turisté. Okruh Sex ve městě je nejpopulárnějším zájezdem, hodnotí Hessová. Dodala, že denně realizují dvě tříhodinové exkurze po stopách tohoto seriálu a o víkendu tři až pět. Většinu účastníků tohoto zájezdu tvoří ženy ve věku mezi 20 až 40 lety. Některé doprovázejí manželé nebo přátelé. Super drbna zase přitahuje více teenagery a lidi kolem dvaceti let.

Zdroj: Ceskenoviny.cz