Aktuality
V Krkonoších o víkendu lyžovaly stovky běžkařů

V Krkonoších o víkendu lyžovaly stovky běžkařů

8.11.2009

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - V krkonošských střediscích v Horních Mísečkách a na Černé hoře u Janských Lázní o víkendu lyžovaly stovky běžkařů. V Mísečkách měli k dispozici tříkilometrový okruh upravený pro bruslení, na Černé hoře jim vlekaři upravili kolečko kolem horní stanice kabinové lanovky. Lepší počasí měli lyžaři v sobotu, kdy vysvitlo i sluníčko.

"V Mísečkách využili svezení na prvním sněhu hlavně členové lyžařských klubů z regionu. Denně u nás bylo kolem stovky běžkařů," řekl ČTK šéf mísečského areálu Zdeněk Spilka. Na Černou horu se kabinovou lanovkou vedle běžkařů nechalo vyvézt i mnoho rodin s dětmi. Na asi 15 centimetrech sněhu si tam zkusily první bobování, řekla pracovnice lanovky.

Kdy se krkonošské svahy otevřou i pro vyznavače sjezdového lyžování, není jasné. "Předpověď na další dny není moc příznivá. Teploty mají být kolem nuly a při nich se uměle zasněžovat nedá," řekl Spilka. Na hřebenech Krkonoš je kolem 30 centimetrů sněhu a platí nejnižší první stupeň lavinového nebezpečí.

Poprvé se letos v Krkonoších lyžovalo po mimořádně silném sněžení na Černé hoře o víkendu 17. a 18. října. Stovky lyžařů měly k dispozici 300 metrů dlouhou sjezdovku u vleku Sport 1. Oteplení a obleva však již další provoz vleku neumožnily.

Zdroj: Ceskenoviny.cz