Aktuality
Většina chalup a chat na horách na Silvestra zamluvena

Většina chalup a chat na horách na Silvestra zamluvena

29.10.2009

Chaty a chalupy na horách, které jejich majitelé pronajímají rekreantům, jsou na silvestrovské termíny už z 85 procent zarezervovány. Největší zájem je o Krkonoše a Jizerské hory. Vyplývá to ze statistik rezervačního portálu Hotel.cz.

"Většina poptávek je právě chatového typu, hotely zatím lidé rezervují výjimečně," uvedl zástupce portálu Milan Petr. Podle něj poptávka po chatách a chalupách nyní vrcholí, neboť zbývá několik posledních volných míst. Někteří klienti si prý v rámci konkurenčního boje snaží zamluvit až 25 míst najednou.

Pro rezervaci ubytování na horách je podle Petra nejvyšší čas. To je rozdíl proti minulým létům, kdy poptávka vrcholila v srpnu a září. "Tento přesun poptávky na pozdější měsíce přisuzujeme tomu, že lidé mají menší jistotu příjmu, a proto rozhodnutí o silvestrovských pobytech dělají o něco později," uvedl Petr.

Ze stejných důvodů lidé pečlivěji než dříve hodnotí cenu. Průměrná cena za chalupu se v rezervačním systému nyní pohybuje od 200 korun do 500 korun na osobu a noc. "Patrně je to způsobeno krizí. Zákazník zkoumá více objektů a extrémně dlouho vybírá," doplnil Petr.

Větší šance než u chalup mají zájemci o horské silvestrovské radovánky u hotelů a penzionů. Horské penziony jsou dle statistik serveru plné zatím ze 70 procent. Volno je také v ubytovacích zařízeních ve vnitrozemí.

Portál Hotel.cz patří mezi největší poskytovatele online rezervací pro ubytování v České republice. Měsíčně registruje více než 150.000 návštěvníků.

Zdroj: ČTK