Aktuality
Na Mauricius přestávají jezdit turisté, je pro ně drahý

Na Mauricius přestávají jezdit turisté, je pro ně drahý

21.10.2009

Ostrov Mauricius, který patří k dražším turistickým destinacím v Indickém oceánu, má kvůli hospodářské krizi letos z turistiky mnohem nižší příjmy než loni. Od ledna do konce srpna turistický ruch ostrovu přinesl 765 milionů dolarů (asi 13,1 miliardy Kč), což je o 17,4 procenta méně než ve stejném období loni.

Podle záznamů centrální banky, která tyto údaje na Mauriciu sleduje, na ostrov za prvních osm měsíců přicestovalo téměř 549 tisíc turistů. To je o 9,8 procenta méně než před rokem. Hospodářská krize podle banky mění priority lidí, takže řada z nich je ochotna utrácet mnohem méně.

"Od ledna do srpna 2009 se příjmy z turistiky kumulativně snížily o 17,4 procenta na 23,139 miliardy rupií (asi 764,6 milionu dolarů) ve srovnání s 28,003 miliardy rupií ve stejném období předchozího roku," uvedla centrální banka.

Turistický sektor je přitom pro ekonomiku ostrova klíčový. Mauricius má ekonomiku s příjmy v přepočtu jen kolem devíti miliard dolarů ročně. Ostrov doplácí na to, že leží mimo hlavní turistické trasy. Na Mauricius to mají daleko turisté jak z Evropy, tak ze Severní Ameriky, a řada z nich dává přednost bližším destinacím.

Mauricius je známý hlavně díky azurové barvě moře, plážím s bílým pískem a luxusním letoviskům lemovaným palmami. Ostrov začal tyto přednosti mohutně propagovat a hoteliéři nabízejí velké slevy, aby Mauricius obstál v konkurenci jiných destinací a neztratil podíl na trhu.

Zdroj: Tyden.cz