Aktuality
179 Čechů uvízlo na Krétě. Letadlo mělo poruchu

179 Čechů uvízlo na Krétě. Letadlo mělo poruchu

15.8.2009

Chania (Kréta) - Sto sedmdesát devět českých turistů uvízlo při svém návratu z dovolené na Krétě kvůli poruše letadla Travel Service. Jednalo se o linku z Chanie do Brna, která měla odstartovat v 9:30 ráno a na brněnském letišti přistát v jedenáct hodin.

Podle mluvčí letecké společnosti Travel Service Vlaďky Dufkové šlo o závadu na elektronickém bloku. Pro cestující se vydalo další letadlo.

"Technici bohužel zjistili, že na celé Krétě ani v Aténách není potřebný náhradní díl, a tak muselo být kvůli bezpečnosti vypraveno náhradní letadlo z Prahy," řekla Aktuálně.cz.

Náhradní letadlo z Chanie přivezlo cestující zpátky do Brna v půl deváté večer, tedy skoro o 10 hodin později oproti plánovanému návratu. 

Letecké společnosti je prý líto, že způsobila svým klientům nepříjemnosti."Snažíme se jim to ale co nejvíce zpříjemnit, dostali dvě poukázky na občerstvení a autobus je odveze na pozdní oběd či večeři. Věřte, že děláme vše, co můžeme," říkala během odpoledne Dufková. 

Že lidé dostali poukázky na občerstvení, Aktuálně.cz potvrdila i zástupkyně cestovní kanceláře CK Alex, která má mezi vracejícími se turisty přibližně dvacet klientů. 

Podle informací Aktuálně.cz však museli čeští občané nejprve čekat v pětatřicetistupňových vedrech pět hodin na blízké benzínce, protože je personál z malého letiště vykázal. Podle jednoho z turistů, který si nepřál být jmenován, po celou tuto dobu neměli ani kontakt s delegátem ani žádné informace o tom, co se děje. 

Jde už o druhou závadu na letadle společnosti Travel Service v posledních dnech. Kvůli poruše elektronických čidel na nouzových východech na druhém Airbusu A320 provozovaném společností muselo být po šesti hodinách přistaveno letadlo pro cestující, kteří odlétali před třemi dny z Brna do krétského Heraklionu. 

Minulý týden pak sjel Airbus A320 společnosti z odbavovacího pásu na zpevněnou travnatou plochu na letišti v Brně. Na palubě nebyli v té době žádní cestující, nikdo nebyl zraněn. 

Travel Service nyní provozuje dvě letadla tohoto typu. Většinu flotily dvaceti strojů však tvoří boeingy nové generace, typ 737-800. Právě jeden z nich přepravoval cestující z Chanie zpět do Brna.

 

Zdroj: Aktualne.cz