Aktuality
Čeští turisté uvízli na Džerbě, není pro ně letadlo

Čeští turisté uvízli na Džerbě, není pro ně letadlo

16.8.2009

Tři stovky českých turistů uvízly na Džerbě a marně čekají na letadlo. Dalších více než tři sta lidí, které mělo v sobotu v podvečer letadlo dopravit na dovolenou, zase zůstalo v Brně a Ostravě. Podle letišť neměla letecká společnost ani objednaný let, letiště o nich vůbec neví.

Tuniský majitel CK Sunny Days Ridha Ben Ahmed podle informací nejprve Novinek tvrdil, že na vině je logistická chyba Českých aerolinií. Popíral, že by letadlo nebylo zaplaceno. Odvolával se na to, že během víkendu CK bez problémů vypravila jiné charterové lety, například na Rhodos, a cestovka není ve finanční tísni.

Mluvčí Českých aerolinií Hana Hejsková nezajištěnou objednávku popřela. „Žádný charterový let z Brna ani Ostravy do Tuniska nebyl na tento víkend objednán žádnou cestovní kanceláří ani jiným zákazníkem. Na základě přání a platných smluv našich klientů byla do této destinace vypravena celkem tři letadla, všechna ale podle dohody a zcela podle plánu letěla z Prahy a do Prahy se také vracela,“ uvedla.

Ahmed později pro Rádio Impuls svá tvrzení změnil. „Máme problém z kapacitních důvodů. Bohužel je víkend, není žádná volná letecká společnost. Já vím, že České aerolinie jsou spolehlivý partner a chyba z jejich strany asi nebude. Zítra lidé odletí a budou kompenzováni,“ řekl rádiu Impuls majitel, podle něj se mu zdálky špatně rozhoduje o tom, kde se stala chyba.

V Tunisku podle informací Novinek zůstalo 85 až 100 lidí. Dostali náhradní ubytování a údajně si stěžují na jeho špatnou kvalitu. Hotel byl nabídnut také některým lidem v Brně a Ostravě.

Zdroj: Novinky.cz