Aktuality
Dovolená ve stínu pyramid

Dovolená ve stínu pyramid

9.7.2009

Dovolená ve stínu pyramid – tipy, kam se letos v Egyptě vydat

Díky široké nabídce levných Last Minute zájezdů stojí dovolená v Egyptě podstatně méně, než předešlé roky. Výběr jednotlivých lokalit je velmi bohatý, najít vytoužené místo by tedy neměl být problém. Plánujete strávit letošní dovolenou ve stínu pyramid u Rudého moře? Máme pro vás několik tipů na zajímavá místa, která jsou díky nabídkám Last Minute zájezdů cenově zajímavá.

Dovolená v Egyptě patří v posledních letech k těm levnějším, zvlášť pokud se podaří využít slevu v podobě Last Minute zájezdů. Stačí si zabalit kufry, vyrazit na letiště a za chvíli jste již v Africe a koupete se v azurově modrém moři. Prostě idylka. A která že to místa jsou díky letošním nabídkám Last Minute zájezdů nejsnáze dostupná?

V letošní nabídce jednotlivých cestovních kanceláří převládají především známé turistické lokality jako Sharm el Sheikh, Hurgháda a Taba, do těchto míst nebývá problém zlevněný zájezd získat. Vedle pobřežních letovisek je pak významným rekreačním centrem i Sinajský poloostrov, který navíc nese důležitý historický význam pro Židy, muslimy i křesťany. Máte-li zájem se o výše uvedených lokalitách dozvědět něco bližšího, připravili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, včetně praktických doporučení a tipů. Začneme u nejnavštěvovanější destinace u rudého moře – Sharm el Sheikhu.

Do Šarmu za rybami

Za necelých deset let se stala ze Sharm el Sheikhu jedna z nejfrekventovaněji navštěvovaných destinací u Rudého moře. Vyrostla zde celá řada moderních hotelů s širokým zábavním a sportovním zázemím. Před dvěma lety zde navíc bylo otevřeno nové letiště ve stylu tradičních pouštních chatrčí. Centrem letoviska je zátoka Naama bay, okolo které se situuje většina hotelů. Můžete zde tedy využít širokou nabídku aktivit, od vodních lyží, přes lukostřelbu až po golf. Rovněž nesmí chybět výlety na velbloudech do oázy s beduíny či projížďka pouští na terénních čtyřkolkách.

Sharm el Sheikh je původně rybářská vesnice a pokud se ponoříte pod azurově modrou hladinu, pochopíte proč. V labyrintu korálových útesů promlouvají celá hejna pestrobarevných ryb. Často se vám může stát, že budete jen tak plavat a najednou zjistíte, že plavete uprostřed hejna. K vidění jsou zde i obrovské ještěrovité morény či rejnoci. Z většiny ryb nemusíte mít strach, neboť jsou na přítomnost lidí zvyklé. Pozor si ale musíte dávat na to, kam šlapete, neboť chození po korálech je přísně zakázáno a buďte si jistí, že plavčík pozná, kdy mu šlapete po „jeho záhonku“.

Hurgháda, turistická alma mater

Hurghada - největší turistické centrum na pobřeží Rudého moře stále láká dost turistů, ač v posledních letech začíná být trendem objevovat dosud ne tolik frekventovaná letoviska. V dnešní Hurghádě žije asi 60 000 místních obyvatel a asi 20 000 bez regulérního povolení k pobytu. Jedná se především o muže z Horního Egypta, kteří jezdí do turistických destinací si vydělat peníze, jež obratem posílají manželce domů. Měsíčně jim zde dělá společnost na 100 000 zahraničních návštěvníků.

Na pobřeží hurghádské riviéry se nachází přes 150 hotelů v různých cenových kategoriích. Některé skutečně připomínají pohádkové paláce. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Hurghádě, můžete se zúčastnit řady výletů. K nejzajímavějším patří např. noc v arabském stylu, během které je divákům v krátkých představeních vylíčena historie Egypta, doprovázená vystoupením břišních tanečnic a tradiční drezurou koní. Jiný výlet zase nabízí unikátní pohled do hlubin Rudého moře. Pomocí malé ponorky se ponoříte do hloubky až 22 metrů, a můžete se kochat pohledem na pestrobarevné korály, velké ryby či lodní vraky.

Vádí Feiran

Vádí Feiran je impozantní malá oáza, která leží mezi žulovými skalami severně od kláštera Svaté Kateřiny. Skaliska lemující oázu navíc zaujmou černou pokrývkou ze ztuhlé lávy a četnými jeskyněmi. Tato oáza se podle pověsti stala místem posledního odpočinku vyčerpaných Izraelitů před výstupem na horu. Oáza je také přechodným domovem řady kočovných Beduínů, na které zde můžete narazit.

Zdroj: Novinky.cz