Aktuality
Nejhorší pověst mají turisté z Francie a USA, Češi průměrní

Nejhorší pověst mají turisté z Francie a USA, Češi průměrní

11.7.2009

Ve slušnosti zabodovali Japonci

Z 27 letos posuzovaných národností jsou Češi někde uprostřed jak z hlediska chování, tak podle toho, jak jsou velkorysí a štědří. Průměrné pozice jim patří i podle toho, jestli neruší ostatní hosty, jsou čistotní, vkusně se oblékají a neustále si nestěžují. Chvostu žebříčku se nejvíce přiblížili ohledně dorozumívání cizími jazyky.

Zato z Francouzů se vyklubali vesměs arogantní skrblíci, kteří ani neovládají cizí jazyky. Jediné, v čem si udrželi dobrou pověst, je oblékání, kde skončili na třetím místě po Italech a Britech. Jsou i v pětici nejčistotnějších a nejméně hlučných.

Jestliže Američané úspěšně předehnali Francouze na prvním místě v nevychovanosti, Italy v hlučnosti a špinavosti, Němce v nemožném oblékání a Brity ve věčných stížnostech, pak jsou ze všech zahraničních turistů nejvíce velkorysí a nejštědřejší. Asi proto žezlo těch nejhorších přenechali Francouzům.

Japonci u hoteliérů nejvíce bodovali nejen pověstným velmi dobrým vychováním, tichostí a čistotností, ale i tím, že si ze všech národů stěžují nejméně, respektive vůbec. Bídně dopadli pouze ve snaze dorozumět se světovým nebo místním jazykem – skončili předposlední před Francouzi.

Obecně mezi nejlépe hodnocenými turisty jsou Britové, Němci, Kanaďané, Australané a například Švédové. Naopak skoro ke vpádu nájezdníků Vandalů hoteliéři přirovnávají návštěvy zástupců jihoevropských národů, tedy Italů, Španělů a Řeků.

Zdroj: novinky.cz