Aktuality
Letecká společnost nabízí palubní vstupenku v mobilu

Letecká společnost nabízí palubní vstupenku v mobilu

7.7.2009

Další letecká společnost nabízí z Prahy palubní vstupenku v mobilu

Týden po Air France-KLM přichází na pražské letiště s novou službou také německá letecká společnost Lufthansa. K nástupu do letadla cestující potřebují jen mobilní telefon s internetovým prohlížečem.

Od 3. července letošního roku mohou cestující společnosti Lufthansa při cestě z Prahy použít k nástupu do letadla palubní vstupenku v mobilním telefonu či PDA. Cestující, který se na webových stránkách společnosti www.lufthansa.com odbaví, obdrží elektronickou palubní vstupenku s grafickým kódem na mobil. Ta obsahuje všechny údaje standardního palubního lístku (jméno pasažéra, číslo letu, čas odletu, sedadlo), cestující tak může projít přes bezpečnostní kontrolu přímo k odletovému východu a po přiložení displeje telefonu ke čtečce už nastoupit do letadla. Pasažéři, kteří mají zavazadla, využijí přepážku „Baggage drop-off“.

Kromě Prahy mohou klienti Lufthansy s mobilní palubní vstupenkou do letadla nastoupit na všech letištích v Německu a ve 40 dalších světových městech. Odbavení pomocí mobilu připravuje z Ruzyně také letecká společnost Austrian Airlines, v jednání je i španělská Iberia.

Zdroj: iHNed.cz