Aktuality
Elektrokolo: ekologická zábava do města i do přírody

Elektrokolo: ekologická zábava do města i do přírody

3.7.2009

Elektrokolo: ekologická zábava do města i do přírody

Rájem elektricky asistovaných kol v Evropě je Nizozemsko, Německo a Velká Británie, v Čechách je situace mnohem horší. Přitom jsou ekologická a tak rychlá, že i při jízdě do kopce vás přepadne euforie.

V Evropě zájem roste

Rájem těchto kol v Evropě je Nizozemsko, Německo a Velká Británie. V loňském roce se jich v těchto zemích prodalo přes 250 000 a tržby z jejich prodeje vyskočily až na třicet procent celkového obratu cykloprodejen. Letos by se mělo prodat zhruba půl milionu kusů.

Nejlépe využitelné je elektrokolo v kopcovitém terénu, a proto ho nejčastěji uvidíte například v členitém Stuttgartu nebo v Paříži. Právě zde od loňského roku organizuje několik firem poznávací turistické jízdy speciálně na těchto kolech.

V Čechách je situace mnohem horší. Cyklistů ve městech je všeobecně málo a to nenahrává ani elektrokolům. Přitom z výsledků letošního průzkumu veřejného mínění "Cyklistická doprava v Praze" od agentury GfK vyplynulo, že pokud by se výrazně zmírnily překážky (bezpečnost na ulici, znalost trasy, bezpečné uložení kola v cílovém místě), jezdilo by denně nebo skoro denně na kole asi deset procent obyvatel Prahy.

Zdroj: iDNES.cz