Aktuality
Nastal čas vybrat dovolenou

Nastal čas vybrat dovolenou

23.6.2009

Nastal čas vybrat dovolenou. Ceny zájezdů výrazně klesají.

Nejvíce zlevnily zájezdy do Spojených arabských emirátů, Egypta či Itálie. Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) v úterý zveřejnila výsledky průzkumu, podle kterého letos činí pokles prodejů zájezdů v ČR meziročně více než 10 %, v případě leteckých zájezdů jde až o 25 %. Cestovní kanceláře proto kvůli současné ekonomické krizi musejí zájezdy zlevňovat. Češi letos kupují méně zájezdů a zároveň mají ve srovnání s loňským rokem zájem o levnější pobyty.

Největší meziroční pokles ceny zájezdů letos zaznamenaly destinace jako Spojené arabské emiráty (19 %), Egypt (17 %), Itálie (17 %), Tunisko (16 %), Španělsko (15 %) nebo Řecko (10 %).

 

AČCKA průzkum provedla ve spolupráci s internetovým prodejcem zájezdů Invia.cz, který prodá ročně více než 100 tisíc zájezdů od více než 400 cestovních kanceláří. Zkoumaný vzorek čítal 10 tisíc zájezdů prodaných od začátku května do poloviny června a asociace jej srovnávala s cenami zájezdů ve stejném obdobím loňského roku. AČCKA sdružuje 271 cestovních kanceláří a agentur a je největším profesním sdružením CK a CA v Česku.

Zdroj: Ihned.cz