Aktuality
Ukončení činnosti CK Balkan Travel

Ukončení činnosti CK Balkan Travel

5.6.2009

V Česku zkrachovala letos první cestovní kancelář CK Balkan Travel

V Česku letos zkrachovala první cestovní kancelář CK Balkan Travel. Nyní má 24 klientů na řeckém ostrově Thassos. Podle šéfa Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomia Okamury je o ně postaráno.

"Jde o dlouholetého člena naší asociace. Majitelé zabezpečili klienty v zahraničí, nikdo nezůstal bezprizorní, se všemi klienty komunikují," uvedl šéf asociace Tomio Okamura.

Liberecká cestovní kancelář na sebe v nejbližší době podá návrh zahájení insolvenčního řízení. Na svých webových stránkách uvedla, že vzhledem ke své aktuální finanční situaci nadále nedokáže poskytovat služby klientům.

S kanceláří je nyní v zahraničí 24 klientů na řeckém ostrově Thassos. Podle Okamury mají všichni řádně zaplacený pobyt a je o ně postaráno.

Přibližně 80 klientů CK Balkan Travel mělo dnes a v neděli odlétat do Řecka. Podle Okamury jsou všichni klienti již informováni a budou jim vráceny peníze z povinného pojištění cestovní kanceláře proti úpadku.

CK Balkan Travel je středně velká cestovní kancelář, která měla za loňský rok přibližně 4 000 klientů. Specializovala se především na zájezdy do Bulharska, Řecka a Maďarska.

Zdroj: Ekonomika iDNES.cz