Aktuality
Čedok zvýšil tržby o půl miliardy a vyrovnal se Eximu

Čedok zvýšil tržby o půl miliardy a vyrovnal se Eximu

19.6.2009

Čedok zvýšil tržby o půl miliardy a vyrovnal se Eximu

Praha - Cestovní kancelář Čedok vykázala za loňský rok tržby a výnosy ve výši 3,8 miliardy korun, což je o 535 milionů Kč více než rok předtím. ČTK to po dnešní valné hromadě sdělil marketingový ředitel společnosti Tomáš Brejcha. Čedok se tak tržbami vyrovnal CK Exim Tours, která dosud zaujímala postavení jedničky na trhu.

Čedok dnes kromě tržeb upřesnil i výsledky loňského hospodaření, které byly jako předběžné oznámeny v únoru. Společnost vykázala zisk před zdaněním ve výši 56,5 milionu, což je meziročně o 21 milionů více a zhruba o šest milionů více než kolik ukazovaly předběžné výsledky. Cestovní kancelář hospodařila se ziskem devátý rok v řadě.

Čedok patří investiční skupině Odien, která jej koupila v roce 2007 od společnosti Unimex Group. Je nejstarší českou cestovní kanceláří a do roku 2006 byl podle tržeb také největší. V roce 2007 jej předběhla CK Exim Tours, za loňský rok se skóre tržeb vyrovnalo.

Exim Tours loni zvýšila zisk na 175 milionů korun. Další velká kancelář, CK Fischer, loni zvýšila tržby o 470 milionů na 2,7 miliardy, hrubý zisk vzrostl o 90 procent na 91 milionů korun.

Na letošní rok předpovídá analytická firma Mag Consulting pokles prodaných zájezdů na českém trhu až o 20 procent. Například zakladatel a šéf Eximu Ferid Nasr v deníku Mladá fronta Dnes uvedl, že Exim zaznamenal pokles prodeje zhruba o deset procent. Na druhé straně vidí v krizi příležitost, jak zaujmout větší podíl na trhu, neboť slabší cestovní kanceláře podle něj zaniknou.

Zdroj: ČTK