Aktuality
Ve Vysokých Tatrách startuje turistická sezona

Ve Vysokých Tatrách startuje turistická sezona

13.6.2009

Ve Vysokých Tatrách startuje turistická sezona

Poprad - Výlet na Lomnický štít, vysokohorská turistika nebo projížďka loďkou po Štrbském plese by i letos měly tradičně patřit mezi hlavní atrakce letní turistické sezony ve Vysokých Tatrách. Sezona začne v nejznámějším slovenském pohoří v pondělí 15. června a jednou z jejích největších novinek bude nový most nad Studenovodským potokem, řekl ČTK Peter Chudý ze Sdružení cestovního ruchu Vysoké Tatry.

Zahájení tatranské sezony umožní turistům po zimní uzávěrce vstup na všechny vysokohorské stezky, stejně jako výstupy na horské chaty. V pohořích Vysokých, Belianských a Západních Tater mohou návštěvníci využít přibližně 630 kilometrů značených stezek.

"Letos zřejmě nepřibudou významnější novinky, atrakcí se ale může stát nové přemostění Studenovodského potoka," řekl Chudý. Můstek v blízkosti známých Studenovodských vodopádů je v jedné z nejnavštěvovanějších tatranských oblastí.

Rozšíření se dočká jízda loďkou po Štrbském plese. Turisticky přitažlivá služba byla po zhruba třech desetiletích obnovena loni, letos se zvýší počet loděk z devíti na 12 a vyjížďky loďkou budou možné do konce sezony.

V Tatranské kotlině bude i nová informační kancelář, hlavně děti zřejmě potěší nově zavedená lukostřelba nebo nové trampolíny u výjezdní stanice lanovky na Skalnaté pleso. Mezi největší atrakce Tater podle Chudého dál patří návštěva Lomnického štítu a botanické zahrady, která na jeho vrcholu vznikla loni. V nejvýše položené botanické zahradě ve střední Evropě uvidí turisté 22 druhů vysokohorských rostlin.

Návštěvníky možná do Tater přilákají i hotelové slevy. Očekávané snížení návštěvnosti totiž horské hotely přimělo ke snížení cen zhruba o pětinu, dodal Chudý.

Zdroj: ČTK