Aktuality
ČD spustily nejrychlejší spoj mezi Prahou a Moravou

ČD spustily nejrychlejší spoj mezi Prahou a Moravou

12.6.2009

České dráhy spustily nejrychlejší spoj mezi Prahou a Moravou

České dráhy v pátek 12. června 2009 nově zařadily do jízdního řádu rychlovak s názvem SC Pendolino Sprinter. Od ostatních spojů SC Pendolino se Sprinter liší absencí zastávek v Pardubicích a Olomouci. Z Prahy hlavního nádraží zastavuje až v Ostravě-Svinově a dál pokračuje až do Třince.

Slavostní premiéra odjezdu vlaku, na jehož palubě byli i zástupci redakce serveru Měšec.cz, se však neobešla bez zádrhelu - SC Pendolino Sprinter vyrazil z hlavního pražského nádraží s 10minutovým zpožděním a v 1. třídě chyběl jinak standardně dodávaný tištěný denní tisk. Na památku premiérové jízdy obdrželi všichni cestující památní certifikát se slevovým kupónem v hodnotě 200 Kč na nákup mobilních telefonů, navigací a jejich příslušenství a ve 2. třídě se cestujícím výjimečně podával dezert.

Vlak SC Pendolino Sprinter zvládne cestu mezi Prahou a Ostravou podle jízdního řádu za 2:57 hodin. Jezdí pouze v pátky, pak 30. června a 31. srpna 2009 a v současné době u něj neplatí pro držitele In-karet páteční přirážka 200 Kč, tzn. že místenku lze do něj pořídit za 97 Kč při nákupu přes eshop Českých drah. Do ostatních pátečních spojů SC Pendolino se však povinnému příplatku 200 Kč nevyhnete.

Rychlovlaky mezi Prahou a Ostravou plánovali spustit i soukromí dopravci Railtrans a Student Agency, oba však od svých záměrů nakonec ustoupili.

Zdroj: Mesec.cz