Aktuality
Příští rok přibudou nové letecké spoje z Česka

Příští rok přibudou nové letecké spoje z Česka

29.12.2009

Z letiště Praha začne na jaře příštího roku létat do Paříže a Amsterdamu britská letecká společnost easyJet. V polovině příštího roku přibude také nová přímá linka do Dubaje, spoj bude provozovat společnost Emirates. SmartWings, spadající pod Travel Service, zase v létě nabídne lety do italského Cagliari a nově také do italské Olbie.

Letecká společnost Emirates na linku do Dubaje ve Spojených arabských emirátech nasadí Airbus A 330 s kapacitou 278 míst. Let z pražského letiště potrvá šest hodin, z Prahy se bude létat sedmkrát týdně. Easyjet z Ruzyně začne létat do Paříže každý den od 28. března a od 14. května 2010 denně do Amsterdamu. Stejná společnost zprovozní v dubnu linku do Doncasteru a spojení bude firma zajišťovat třikrát týdně, vždy v úterý, v pátek a v neděli.

Na italské letiště Cagliari a Olbie začne z Česka příští rok v létě létat nově letecká společnost Travel Service/SmartWings. Lety do Olbie budou operovány jednou týdně v sobotu, lety do Cagliari dvakrát týdně, ve čtvrtek a v neděli. Od 28. března 2010 bude Travel Service/SmartWings létat do Milána Bergama čtyřikrát týdně. Nová linka bude operována letouny Boeing 737-800 každé pondělí, čtvrtek, pátek a neděli. 

Zdroj: Tyden.cz